Witaj na świecie Maluszku! Jaś 1,5 miesiąca

wpis w: Witaj na świecie Maluszku! | 0

Co było powodem Pani wizyty z Jasiem u logopedy? Czy coś Panią niepokoiło?

W czasie karmienia butelką, Jasiowi wypływało mleko w kącikach ust. Jego oddech w tym czasie był szybki, nierównomierny. Chciałam jeszcze dodać, że próbowałam karmić piersią, jednak był to dla mnie ból nie do wytrzymania. Jaś cały czas mnie kąsał; nie był w stanie uchwycić brodawki, którą jak już udało mu się złapać - wypadała mu. Dodatkowo, za każdym razem kiedy podawałam Jasiowi smoczek, po jego wyjęciu zawsze widziałam jego odciśnięcie.
O! I co najważniejsze! Jaś miał często otwarta buzię, nie oddychał noskiem. Podejrzewałam też skrócone wędzidełko u mojego synka.

Jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta u logopedy ?

Pierwsza wizyta była bardzo przyjemna i rzeczowa. Pani Monika zbadała dokładnie Jasia i wszystko bardzo dokładnie mi wyjaśniła. Potwierdziły się nasze domysły co do krótkiego wędzidełka języka. Dostaliśmy instrukcje co do dalszego postępowania. Mimo, że Jaś jest jeszcze malutki możemy już pracować nad jego języczkiem tak aby później nie miał trudności, które mogły być konsekwencją krótkiego wędzidełka.

Czego się Pani jeszcze dowiedziała ?

W czasie wizyty Pani Monika szczegółowo mi wyjaśniła jak będzie wyglądał zabieg podcięcia wędzidełka, jakie mogą być efekty, co może mnie niepokoić. Dodatkowo pokazała mi jak przygotować Jasia do podcięcia i jak pracować po zabiegu. Dostałam wskazówki na temat karmienia, odpowiedniej pozycji do karmienia i dobrania odpowiedniej butelki dla Jasia. Dzięki tej wizycie już wiem na co powinnam zwrócić uwagę wcześniej. Pani Monika wyjaśniła mi, że butelkę dobieramy indywidualnie do dziecka. Butelka nie może mieć szybkiego przepływu, a smoczek musi być adekwatny do umiejętności dziecka.

Zostałam też przeszkolona z gryzaków 😊  Teraz już wiem, że muszę iść do domu i przetestować nasz cały magazyn gryzakowy 😉 Niesamowite, jak dużo można dowiedzieć się na jednej wizycie!

Czy Jaś był jeszcze u innego specjalisty?

Tak. Pani Monika zaleciła nam kontrolę u fizjoterapeuty. Podczas wizyty zauważyła, że Jaś układa się zbyt często na jednej stronie ciała. Podejrzewała asymetrię u naszego syna.

Jak wyglądała Wasza wizyta u fizjoterapeuty?

Bardzo ciekawe doświadczenie! Miłym zaskoczeniem było to, że kiedy zjawiliśmy się na pierwszej wizycie u Pani Asi Sopińskiej Stanek, Ona już dobrze wiedziała z czym do niej przychodzimy ! To mnie bardzo zdziwiło, że terapeuta wie z czym do niego przychodzę 😊

To ciekawe. A skąd terapeuta posiadał takie informacje?

Oczywiście od naszej Pani logopedy - Moniki Buraczyńskiej. Pani Asia wyjaśniła mi, że w ASQ terapeuci ściśle współpracują ze sobą; spotykają się i omawiają „ każdy przypadek” 🙂 . To bardzo, bardzo mi się spodobało.

Wróćmy do pytania. Proszę opowiedzieć o tej pierwszej wizycie u fizjoterapeuty.

Najpierw Pani Asia przeprowadziła ze mną wywiad i dokonała oceny postawy ciała, wyglądu skóry Jasia. Zwracała dużą uwagę na jego zachowanie. Następnie, ułożyła Jasia w wygodnej dla niego pozycji i sprawdzała stan napięcia mięśniowego. Atmosfera była bardzo miła i spokojna.

Czego się Pani dowiedziała podczas tej wizyty ?

Mój syn miał asymetrię ułożeniową. Pani Asia od razu zaproponowała nam terapię czaszkowo krzyżową, której zadaniem jej jest, uzyskanie symetrii całego ciała. Ręce Pan Asi już po pierwszej wizycie pomogły w normalizacji napięcia mięśniowego u Jasia, ale także wyeliminowały kolki, z którymi mieliśmy problem. Dowiedziałam się też jak postępować w domu z synkiem, jak go pielęgnować. Jaś jest teraz zdecydowanie spokojniejszy.

 

Bardzo dziękujemy za ten mini-wywiad. Życzymy Jasiowi harmonijnego rozwoju, a Pani samych cudownych chwil związanych z macierzyństwem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *