terapia medek, terapia maes

Nasze początki sięgają roku 2008. Początkowo jako współpraca dwójki osób Joanny Sopińskiej-Stanek oraz Władka Stanka: rehabilitantki i pedagoga. Ludzi, których połączyła wspólna pasja i misja - chęć niesienia pomocy dzieciom z niepełnosprawnym. Dokładnie w tym roku rozpoczęliśmy naszą działalność. W pierwszej kolejności był to pojedynczy gabinet wynajmowany w przychodni na ulicy Kościelnej 38. W niedługim czasie połączyliśmy siły z innymi terapeutami bazującymi na całościowym spojrzeniu na małego człowieka i rodzinę: naszych przyjaciół i innych pasjonatów podzielających nasze marzenia.  Do naszego dwuoosobowego zespołu dołączyli nowi pedagodzy: Edyta i Daniel Pacha, logopedka Magda Ochal, Magda Klimkiewicz - psycholożka. W dzień oddani całym sercem pracujemy, a w wybrane wieczory - spotykamy się na burzę mózgów: co i jak zrobić lepiej?

Zespół się rozrasta. Z wielką energią poszerzamy zakres usług ASQ. Dołączają kolejni terapeuci i lekarze. Między innymi pani doktor Joanna Pęska - neurolożka dziecięca. 

Cały czas chodzi nam po głowie stworzenie oferty bezpłatnej, która pozwoliłaby korzystać z naszych usług wszystkim, niezależnie od zasobności portfela. W tym celu prowadzimy rozmowy z urzędami i innymi instytucjami. Nasze starania zostały uwieńczone sukcesem - powołujemy do życia Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Rehabilitacyjną ASQ z bezpłatnym programem Wczesnego Wspomagania Rozwoju finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji.

Później wszystko toczy się lawinowo. Rodzice korzystający z naszych usług wyrażają swoje zadowolenie, że wreszcie znaleźli ośrodek, który kompleksowo i z wielkim oddaniem zajmuje się rozwojem ich dzieci. Chcieliby czegoś więcej. I w ten sposób w otwieramy Terapeutyczny Punkt Przedszkolny ASQ. Znajdują w nim miejsce dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i terapeutycznymi posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a w szczególności te z autyzmem, zespołem Aspergera i niepełnosprawnością sprzężoną.

Ciągle zapraszamy do zespołu nowych specjalistów: Panią Elę Rafalik, bez której wiedzy i wsparcia Poradnia nie mogłaby funkcjonować. Psychiatrę - dr Halinę Końsko Wrzosek - człowieka z wiedzą, doświadczeniem i sercem do pracy. Sekretariat wołomiński dzielnie z zaangażowaniem prowadzą Magda Płachta, Kasia Jędrzejczyk, Kasia Trybus, Agata Wytrykowska, a sekretariat warszawski: Kasia Stroganowska i Klaudia Wanat.

Przybywają nowi logopedzi, psycholodzy, terapeuci i rehabilitanci. Dziękujemy, że jesteście, rozwijacie się i jesteście z nami.

Niedawno, gdy "nasze dzieci ASQ" zaczęły wyrastać, pojawił się kolejny pomysł - szkoła. Po zakończeniu procedur formalnych i adaptacji budynku na Armii Krajowej startujemy z Niepubliczną Szkołą Podstawową ASQ dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i niepełnosprawnością sprzężoną pod dyrekcją Magdy Ochal-Lewińskiej i superwizją Magdy Szymańskiej.
Kolejnym etapem jest otwarcie przedszkola z oddziałami integracyjnymi. 

Dzisiaj ASQ to kompleksowa oferta dla dzieci wymagających szczególnej uwagi i troski.