Kiedy trochę ponad rok temu trafiliśmy do ASQ, nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy tu na dłużej. Mieliśmy cudowną córkę i malutkiego synka z trudnościami rozwojowymi. Nie wiedzieliśmy, co jest przyczyną problemów, łaknęliśmy pomocy i informacji. Wielu rodziców przeżywa szok, kiedy okazuje się, że ich maluch nie jest zdrowy, nie będzie w pełni sprawny. Nie wiadomo wtedy, co ze sobą zrobić i w którym kierunku się udać, by było lepiej. ASQ to nie jest zwykłe miejsce. Nie jest to poradnia, jakich wiele na medycznej mapie Warszawy i okolic. Wiem to, bo zwiedziliśmy ich wiele. ASQ To przystań, gdzie zmęczony rodzic może odetchnąć i mieć pewność, że pociecha i jej przyszłość są w najlepszych rękach. To co wyróżnia ASQ to nie tylko innowacyjne i przyjazne dla dziecka metody rehabilitacji, ale przede wszystkim podejście osób tworzących to wyjątkowe miejsce: zrozumienie, wyczucie, życzliwość, pełne zaangażowanie, ogrom wiedzy i doświadczeń, którymi chętnie dzielą się z rodzicami. Dla zespołu ASQ nie jest ważny tylko mały pacjent, ale cała rodzina. Problemy z dzieckiem powodują kryzys, a codzienne spotkania w ASQ pomogły nam się rodzinnie pozbierać.

Rodzice Benia

Po terapii craniosacralnej, Kacper zaczął więcej mówić. Co prawda sporo po swojemu, ale coraz więcej po naszemu też. Zaczął mówić np. szeptem, więcej śpiewa 🤣. Jest jeszcze bardziej ciekawski jest ( nooo 🙂 ) i oczywiście - jeszcze bardziej waleczny 🤣. Ale ta waleczność, to zasługa pani Doroty, bo to Ona takie cuda potrafi zdziałać z Kacprem, że tydzień Jej pracy daje więcej niż pół roku wszystkich innych metod. Jest niesamowita. W ogóle ma taką werwę do pracy i milion różnych pomysłów w głowie.

Mama Kacpra

medek Wołomin, terapia medek

Od dłuższego czasu zbieram się, żeby napisać o zajęciach z Panią Justyną. Cóż...jestem bardzo zachwycona tymi zajęciami, ponieważ Werka "idzie" do przodu. Widać niesamowite efekty. Pani Justyna ma dar do dzieci. Weronika uwielbia swoją Ciocię. Na widok Pani Justyny od razu się uśmiecha. Będąc na korytarzu, czekając na zajęcia, Werka ciągnie mnie do gabinetu Pani Justyny, a więc wszystko mówi samo za siebie. Myślę, że od tamtej pory, kiedy Weronika zaczynała zajęcia z panią Justyną a teraz - jest ogromną różnica i daje nam rodzicom ogromnego powera.
P.S. Za radą Pani Justyny, do nauki udaje się zakładać okulary 🙂

Mama Weroniki

Nasze pierwsze doświadczenie z Centrum terapii ASQ mieliśmy w 2018r. Po pierwszym spotkaniu razem z mężem i naszą córką Kornelią odnieśliśmy jedno wrażenie: Profesjonalnie, fachowo, z ogromną wiedzą a do tego ciepło, przyjaźnie i miło. Po tym spotkaniu nie mogliśmy się doczekać, kiedy pojedziemy tam z Kornelią na pierwsze zajęcia (turnus). Coś podświadomie mówiło nam, że spotka nas tam wiele dobrego. Nie myliliśmy się – każda wizyta w ASQ daje wymierne efekty w postaci nowych umiejętności  zdobywanych przez Kornelię lub w postaci nowej wiedzy jaką otrzymujemy od rehabilitantów. Wszechstronność zajęć, przekazywanie sobie informacji o pacjencie między terapeutami, podejście do pacjenta w sposób nie objęty schematem sprawiło, że nie wyobrażamy sobie dla nas innej drogi niż ta wyznaczana wspólnie z ASQ. Dziękujemy całemu zespołowi ASQ – że są ogromną skarbnicą wiedzy i motywują Nas do dalszej pracy!!!

Małgorzata, Łukasz i Kornelia

terapia medek, terapia MAES
medek
MEDEKiem ćwiczymy już od roku. Gdy zaczynaliśmy, Witek nawet nie siedział. Teraz siedzi, raczkuje, wstaje, chodzi przy meblach, potrafi chwilę stać sam, ćwiczymy już chodzenie za kostki. Po każdym turnusie widzimy postępy. Nie wyobrażamy sobie rehabilitacji bez MEDEKa. Z całego serca polecamy rodzicom dzieci wiotkich, z zespołami genetycznymi, MPD, padaczką. ASQ Wołomin to wyjątkowe miejsce z doświadczonymi terapeutami. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Dodam jeszcze, że na początku nasza lekarz rehabilitacji odradzała MEDEKa, bo podczas ćwiczeń jest mała stabilizacja, ale jak zobaczyła postępy to była w szoku i już nie widzi przeciwskazań. Naprawdę warto spróbować i przekonać się samemu, czy to będzie odpowiednia metoda dla naszego dziecka.
mama Witka
Polecam Centrum Terapii ASQ. Na turnusy rehabilitacyjne uczęszczamy tam już od ponad roku. Bardzo dobrzy specjaliści, wszystko tłumaczone i omawiane na koniec każdego turnusu. Indywidualne podejście do dziecka i jego umiejętności w danym momencie rozwoju. Świetny kontakt z rehabilitantem.
W ASQ korzystamy nie tylko z Terapii Medek, która jest na najwyższym poziomie ale również z Maes, psychologa, neurologopedy oraz terapii Cranio-Sacralnej. Świetnym uzupełnieniem dla Alicji jest metoda Feldenkraisa😉 Polecamy każdemu to miejsce. Pracują tam profesjonaliści !😉

Mama Ali

terapia Medek, terapia MAES
medek, maes

Polecamy turnusy w Wołominie. Super kadra ,super miejsce ,fajne podejście do pacjenta, super kontakt mailowy😊😊😊 Mamy za sobą 2 turnusy w tym miejscu i będziemy dalej tam wracać, dlatego polecamy z całego serca.

Rodzice Aleksandra

Terapia medek okazała się strzałem w dziesiątkę w rehabilitacji mojej córki Alicji. Jak do tej pory żadna metoda nie przyniosła tak szybkich postępów w rozwoju ruchowym Ali. Jestem pełna podziwu dla terapeutów a zwłaszcza dla Pani Karoliny Kusik która bardzo fachowo zajmuje się prowadzeniem terapii. Pani Karolina to istny anioł i mam pełne zaufanie oddając córkę w ręce tak kompetentnej osoby. Kończąc turnus mam poczucie , że wiem jak mam ćwiczyć w domu. Wszelkie informacje dotyczące ćwiczeń są mi w sposób rzetelny przekazane i pokazane. Kto się jeszcze zastanawia nad "spróbowaniem" MEDEKA niech nie traci czasu!!! Na pewno nie pożałuje!!! A ja w swoim imieniu i Ali z całego serca dziękuję 💞!!!!!

Mama Ali